Okolica i atrakcje

Domek położony jest na ogrodzonej działce. Można parkować przy domu na terenie posesji. Na posesji znajdują się dwa stawy, pomiędzy stawami duża altana z grillem posadowiona bezpośrednio nad wodą (kanałem łączącym dwa stawy) ze stołem i ławkami na 12 osób, wyodrębnione miejsce na ognisko. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych bywalcach. Posiadamy plac zabaw dla dzieci (piaskownica, trampolina, huśtawki, ścianka do wspinania, drewniany domek, itp.)

Dom położony jest nad jeziorem Wałpusz, oddzielony drogą dojazdową do posesji. Wałpusz jest jeziorem ciszy. Jezioro, o bogatych walorach wędkarskich, ma długość 5,7 km i szerokość do 1,6 km, maksymalna głębokość 10,3 m. Znajduje się na nim wyspa zamieszkała przez kormorany. W części południowo-wschodniej jezioro otoczone jest lasami. W cenie, do dyspozycji Państwa jest łódka przeznaczona dla czterech osób oraz rower wodny.

Najbliższe zejście do jeziora – około 90 metrów.

Więcej informacji o jeziorze – patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wałpusz_(jezioro)#Opis

 

Zdecydowanym na spędzenie wolnego czasu aktywnie zawsze służymy pomocą.

W ofercie mamy także możliwość wypożyczenia rowerów, okolica słynie z licznych szlaków rowerowo-pieszych pośród malowniczych mazurskich lasów  i jezior.

 

CO WARTO ODWIEDZIĆ?

W razie złej pogody lub pobytu jesienią, zimą czy wiosną, a każda pora roku odkrywa inne piękno tutejszego krajobrazu można zwiedzać okoliczne, położone w odległości 8-50 km miasta i miasteczka.

W oddalonym już o 8 km Szczytnie możecie Państwo pójść do muzeum, zwiedzić ruiny zamku krzyżackiego, zrobić zakupy (kilka marketów) lub zjeść obiad w restauracji (kilkanaście restauracji barów i pubów). W lipcu w Szczytnie odbywa się impreza pt 'Dni i Noce Szczytna' poświęcona między innymi pamięci pochodzącego ze Szczytna Krzysztofa Klenczona z udziałem gwiazd krajowej estrady. Dni i Noce Szczytna to trzy dni wspaniałej zabawy podczas której miastem rządzi Jurand ze Spychowa, patrz: http://www.imprezyszczytno.pl/.

Inne miejsca warte odwiedzenia:

Mikołajki - http://www.mikolajki.pl/aktualnosci.htm

Gierłoż - Ruiny byłej kwatery A. Hitlera zwanej Wilczym Szańcem.
Wojnowo - Zespół klasztorny, zbudowany w połowie XIX wieku.
Mamerki - Kanał Mazurski, bunkry niemieckie z II wojny światowej.
Kadzidłowo - Park Dzikich Zwierząt - http://www.kadzidlowo.pl/
Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne.
Giżycko - Twierdza Boyen
Kętrzyn - Zamek Krzyżacki
Reszel - Zamek gotycki - http://galeria.reszel.pl/80,Zamek%20w%20Reszlu.html


PRZYBLIŻONE ODLEGŁOŚCI:

Szczytno – 8 km, Pasym – 26 km, Ruciane - Nida – 40 km, Mrągowo – 40 km, Olsztyn – 55 km, Mikołajki – 60 km, Święta Lipka – 63 km